راهکارهایی برای فروش بیشتر- بخش اول

۱- تبلیغ خود را به مقاله ای تبدیل کنید.

مقاله می تواند داستان یا روش انجام کاری باشد. این نوع تبلیغ خواننده را به محصول شما هدایت می کند، بدون آنکه ظاهری تبلیغاتی داشته باشد. آنها وقتی به پیشنهاد فروش می رسند، به اندازه کافی به محصول شما علاقه مند شده اند، زیرا مقاله را خوانده اند. مقاله را می توانید اینطور شروع کنید: “گزارش رایگان- چگونه …”.

۲- به مشتریان محصولات دیگری را نیز بفروشید.

آنها وقتی در صفحه سفارش کالا در وب سایت هستند، چند محصول وابسته دیگر به آنان معرفی کرده وقیمت ویژه را پیشنهاد نمایید. یعنی به سفارش اصلی آنها ، مواردی را اضافه نمایید. مثلا بنویسید: اگر به بسته آموزشی ما علاقه مندید احتمالا کتاب پرفروش ما با نام … نیز برای شما جالب خواهد بود. این کتاب با قیمت ویژه … تومان به همراه کالای موردنظر شما بفروش می رسد. البته این روش در فروشهای فروشگاهی هم قابل استفاده است.

 

۳- به مشتریان ، پس از پایان عملیات خرید بگویید که در صورت معرفی ۴ مشتری به شما، تمامی وجه پرداختی آنان بازگردانده خواهد شد.

و یا اعتبار شما افزوده خواهد شد و می توانید محصولات دیگری را با اعتبار خود خریداری نمایید. روش دیگر در نظر گرفتن جوایز برای معرفی ۴ نفر به سایت است. مثلا بسته آموزشی و یا گزارشی را تهیه کرده و به انان بعنوان جایزه بدهید.

۴- از تمامی خریدارانی که وب سایت دارند، بخواهید که به برنامه معرفی وب سایت شما بپیوندند و در صورت مراجعه هر مشتری از طریق وب سایت آنان، درصدی را بعنوان سود آنان در نظر بگیرید.

با این روش در مدت کوتاهی، مشتریان کسب و کارتان چند برابر خواهند شد. اگر مثلا ۱۰۰۰ سایت، به تبلیغ شما بپردازند، دیگر نیازی به تبلیغات نخواهید داشت!

۵- بجای استفاده از واژه “خرید” از واژه سرمایه گذاری استفاده کنید.

به مشتری یادآوری کنید که در واقع سرمایه گذاری می کند و خرید از شما هزینه نیست. در صفحه خرید به مشتریان یادآوری کنید که مشتریان قبلی چقدر سود کرده اند و توصیه های چند مشتری راضی را قید کنید. آنان باید همواره خرید از شما را به دید سرمایه گذاری برای آینده بنگرند.

۶- از لوگو و شعاری خاص برای کارتان استفاده کنید.

اینکار باعث خواهد شد تا مشتریان آسانتر شما را بخاطر سپرده و همچنین بیاد آورند. حتی می توانید از رنگی خاص استفاده کنید. مثلا وب سایت …با طراحی منحصر بفرد خود براحتی در ذهن مشتری ماندگار می شود. و اگر بازدید کننده ای سالها بعد بطور اتفاقی مجددا به این سایت مراجعه کند، بلافاصله آنرا بیاد خواهد آورد.

۷- پس از اتمام خرید ، برای مشتریان کاتالوگی بفرستید که در آن تمامی محصولات وابسته و مکمل معرفی شده اند.

همچنین قیمت هر محصول را ذکر کنید. اگر مشتریان از محصول شما راضی باشند، مطمئنا خرید های بیشتری خواهند کرد. اگر مثلا کامپیوتر می فروشید، می توانید پس از چند روز کاتالوگی از انواع پرینترها ، اسکنر ها ، نرم افزارها و … را برای مشتری ارسال کنید.

 

۸- در تبلیغات خود از واژه سریع استفاده کنید.

مردم بدنبال نتایج سریع هستند. ارسال سریع ، سفارش سریع و هرچیزی که باعث صرفه جویی در وقت شود می تواند احتمال فروخته شدن کالا را افزایش دهد. امروزه بسیاری از مردم به وقت خود بیش از پول اهمیت می دهند. در تبلغ خود بنویسید “کالای ما با ارسال سریع تا یکساعت بر روی میز کارتان خواهد بود!”.

۹- بهمراه ارسال کالا ، جوایزی را بفرستید که حاوی تبلیغی از کسب و کارتان باشند.

و مثلا تی شرت هایی با لوگو وشعارتان تهیه کرده وبه خریداران جایزه بدهید. جایزه می تواند لیوان قهوه خوری، لباس ، سی دی خام ، دفترچه یادداشت و هر چیزی مانند اینها باشد که برای مشتری ارزشمند است و همچنین کالاهای شما را تبلیغ می کند. جوایز همچنین می توانند نمونه هایی از محصولات دیگر شما باشند.

۱۰- بهمراه محصول خریداری شده ، کوپن های تخفیفی ارسال کنید که تا مدت محدودی اعتبار داشته باشند و مشتریان را ترغیب به خرید محصولات دیگر ، با تخفیف ویژه نمایید.

اینکار آنان را تشویق به خرید مجدد از شما خواهد کرد. مشتریان همواره بدنبال فرصتهای خاص ، برای خرید هستند. با ارائه کوپن های تخفیف این فرصت را فراهم کنید.

 

منبع: آکادمی بال پرواز