ثروت سریع

سیستم ثروت ‌سریع برای کسانی است که از قبل صاحب کسب‌و‌کاری هستند، برای کسانی که می‌خواهند صاحب کسب‌و کاری بشوند و برای کسانی است که درحال حاضر شغلی دارند، اما به دنبال این امنیت هستند که «بدانند» اگر کارشان را ترک کنند یا کارشان آن‌ها را ترک کند، می‌توانند در زندگی بر روی پای خودشان موفق باشند! برای هرکسی است که از تقلا برای پول خسته شده و می‌خواهند یک‌بار برای همیشه به آزادی مالی برسند.

اصل قدرتمند

بایست خودتان را در جای مناسب برای ثروت قرار بدهید.

کلید کار، در جای مناسب قرارگرفتن است. بایست خودتان را در جای مناسب برای ثروت قرار بدهید. خیال‌پردازی درباره اینکه با استخدام‌ شدن در یک شغل، یک میلیون‌دلار به‌دست بیاورید، مثل این‌است که سعی کنید از وسط صحرا، اقیانوس را ببینید.
اگر شما یکی از آن معدود افرادی هستید که پول شان را جمع می‌کنند و در بانک می‌گذارند تا سود به آن تعلق بگیرد، خوب‌است؛ اما به اندازه کافی خوب نیست! نرخ بهره فعلی در پایین‌ترین سطح است. بنابراین داشتن کسب‌و‌کار خودتان به عنوان آخرین دژی باقی می‌ماند که ایجاد ثروت، به‌خصوص به سرعت، هنوز در آن ممکن است. من هم مثل خیلی افراد دیگر، هرچیزی را برای رسیدن به  موفقیت امتحان کرده‌ام. درواقع من صاحب ۱۷ کسب‌وکار مختلف بوده ام.
مسیر شغلی کسب‌و کارهای اولیه من فاجعه بود. پولی که از دست‌دادم بیشتر از پولی بود که به‌دست‌آوردم. اما به یک چیز همیشه اعتقاد داشتم، این‌که موفقیت یک مهارت آموختنی است.

موفقیت یک مهارت آموختنی است

هر کتابی را می‌خواندم، هر برنامه صوتی‌ای را گوش می‌دادم و به هر سمینار موفقیتی که پیدا می‌کردم می‌رفتم. همانطور که انتظار می‌رفت، شرایط شروع به عوض‌شدن کرد.در پول درآوردن وارد شدم. ولی همچنان هزینه‌ها زیاد بود باید انتخاب می‌کردم: خیلی بیشتر دربیاورم یا با خیلی کمتر زندگی کنم. اینجا بود که تصمیم گرفتم یک میلیونر بشوم.
یک آشنای مولتی میلیونرم مرتب به من می‌گفت « اگر کسی دارد بهتر از تو نتیجه می‌گیرد، به خاطر این‌است که چیزی بلد است که تو بلد نیستی.» تصمیم به یادگیری هرچه بیشتر گرفتم و شش‌ماه بعد را وقف تحلیل ترفند‌ها و روش‌های بزرگترین کارآفرین های دنیا کردم، کسانی که به موفقیت‌های بزرگ و به موفقیت های سریع می‌رسیدند. ده قدم حیاتی را مشخص کردم که تقریبا در تمام کسب‌و کارهایی که به‌سرعت موفق شده بودند، آن ها را مشترک داشتند. اسم این سیستم را «ثروت سریع» گذاشتم و آن را امتحان کردم. نتیجه کار حیرت‌انگیز بود.
سیستم ثروت‌ سریع برای من یک معجزه مالی ایجاد کرد و می‌تواند برای شما هم ایجاد کند.

اصل شماره ۱ ثروت سریع: یک ذهنیت ثروت سریع ایجاد کنید

برای داشتن یک ذهنیت ثروت‌ سریع باید به این دو گفته اعتقاد داشته باشید: ۱. به سرعت پولدار شدن ممکن است.  ۲. به سرعت پولدار شدن برای شما ممکن است.
در مورد «سریع پول درآوردن» بدبینی زیادی وجود دارد. قبلا جامعه به کسانی که می‌خواستند سریع ثروتی ایجاد کنند، لقب «خیال‌پرداز»، «حریص» یا «کلاهبردار» می‌داد. اما چندین هزار نفر، از جمله خود من، به سرعت و به‌طریق قانونی پولدار شده‌اند. واقعیت این‌است که همین حالا بهترین زمان در طول تاریخ است که در کسب‌و‌کار خودتان ثروت ایجاد کنید. امروز دارایی‌های بیشتر و بیشتری دارد با سرعت برق و به روش‌های کاملا منطقی به وجود می‌آید.
دنیا دارد به سرعت تغییر می‌کند، تکنولوژی، بازار، سلیقه مردم همه دارد به سرعت تغییر می‌کند. تغییر فرصت ایجاد می‌کند! تغییر سریع فرصت سریع ایجاد می‌کند.

همیشه می‌توانید چیز بیشتری داشته‌باشید و چیز بیشتری انجام بدهید؛ چون همیشه می‌توانید چیز بیشتری یاد بگیرید.

واقعیت فعلی این‌است که اکثر ما درطول زندگی‌مان، هفت تغییر کامل را در حرفه یا کسب‌و‌کارمان پشت‌سر می‌گذاریم و میانگین طول هر کدام حدود پنج‌سال است. معنی‌اش این‌است که شما یا در همین مدت کوتاه«به مال و منال می‌رسید» یا اصلا نمی‌رسید.

چرخه محصولات هم عوض شده‌است: قبلا مراحل شروع- رشد- جاافتادن- اشباع- نزول، بیست سال طول می‌کشید. حالا محصول یا کسب‌و کار شما می‌تواند در پنج‌سال یا کمتر، مثل دایناسورها منقرض و برافتاده شود!
اگر می‌خواستید یک تنیس باز حرفه ای یا یک هنرمند جهانی بشوید، چه می‌کردید؟ آیا مهارت ها را یاد نمی‌گرفتید و بعد تمرین نمی‌کردید؟ به نحوه‌ی مشابه، می‌توانید بازی کسب‌وکار را یاد بگیرید و در آن برنده شوید! موفقیت یک مهارت آموختنی است. به همین دلیل است که گذشته با آینده یکسان نیست.

اصل شماره ۲ ثروت سریع: ارزشی عظیم ارائه کنید.

«پول» چه از آن خوش‌مان بیاید و چه نیاید، بخش بزرگی از زندگی ماست. اصلا پول چیست؟
پول نمادی مناسبی است که ارزش کالاها و خدماتی که بین مردم ردوبدل می‌شود را نشان می‌دهد و اندازه می‌گیرد.
خیلی از افراد نظرات خوب و نیت‌های خوب دارند و حتی کالاها یا خدمات خوبی تولید می‌کنند، اما یا ارزش آن‌ها در بازار امروز زیاد با ارزش محسوب نمی‌شود یا آن را به اندازه کافی ارائه نمی‌کنند.

قانون درآمد: پولی که می‌گیرید نسبت مستقیم با ارزشی دارد که از نظر بازار ارائه می‌کنید.

چهار عامل درآمد هست که تقریبا تا جزیی‌ترین مقدار تعیین می‌کند که چقدر پول کسب خواهید کرد:
تقاضا + عرضه + کیفیت + کمیت = $$$
۱.تقاضا برای «ارزش» شما به این معناست که بازار چقدر آن را می‌خواهد. برای ایجاد ثروت سریع باید کالا یا خدماتی عرضه کنید که بازارش داغ بوده و زیاد خواهان داشته باشد.

۲.عرضه «ارزش» شما نشان می‌دهد که بازار از قبل چقدر از کالا یا خدمات شما دارد و چقدر از آن فورا موجود است.
چرا دریافتی یک جراح مغز در یک روز مساوی دریافتی یک متصدی پمپ‌بنزین در کل یک‌سال است؟ چون او یک مهارت کمیاب و تخصصی دارد که در موقع نیاز، حیاتی است.راحت بگویم، میلیون‌ها نفر هستند که می‌توانند بنزین بزنند و پول بنزین را بگیرند، اما عده کمی هستند که می‌توانند مغز را درمان کنند. وقتی عرضه محدود باشد، ارزش بالا می‌رود. برای افزایش ارزش‌تان در کسب و‌کار، بایست چیزی ارائه کنید که عده کمی دارند یا کاری را طوری انجام دهید که کس دیگری انجام نمی‌دهد.

۳.کیفیت «ارزش»‌تان یعنی کالاو خدمات‌تان چقدر خوب است و همچنین مساله مهم دیگر اینکه شما چقدر در کسب‌و کارتان خوب هستید. هرچه کیفیت به نسبت قیمت بالاتر باشد، ارزش بالاتر است.
آیا کیفیت بر درآمدتان تاثیر دارد؟ معلوم است که دارد. آیا اگر کسب و کار به شما کالای نامرغوب یا خدمات مزخرف ارائه کند، به سراغش بر می‌گردید؟نه هیچ کس دیگری هم این کار را نمی‌کند!
شما چقدر در کسب‌وکارتان خوب هستید؟ اگر می‌خواهید بهترین درآمد را داشته‌باشید، بهترین باشید! به آموختن ادامه دهید. کسب‌و کار یاد بگیرید، زمینه تخصصی خودتان را یاد بگیرید و اصول ثروت سریع را یاد بگیرید. این‌ها را طوری یاد بگیرید که انگار زندگی اقتصادی‌تان واقعا به آن‌ها وابسته است.

۴.کمیت «ارزش»تان این‌است که چقدر از کالا یا خدمات تان ارائه می‌کنید.
در هر کسب‌و‌کاری که باشید، باید بخشی از درآمدتان از فروش کالا به‌دست بیاید. یک کالا توانایی شما برای ارائه در کمیت انبوه را افزایش می‌دهد. وقتی کالایی برای فروش دارید، هیچ محدودیتی ندارد که چقدر می‌توانید تولید و ارائه کنید و درنتیجه درآمدتان سقفی ندارد.

مثلا کسی که کارش ماساژ درمانی است درآمدش قطعا سقف دارد. قبول کنید یک ماساژور طی یک روز نمی‌تواند بیشتر از تعدادمشخص ماساژ بدهد، یک وکیل و یک مشاور هم همینطور. پس برای‌ این‌که سقف درآمدتان را بشکنید یک کالا عرضه کنید. بهترین حالش این‌است که کالایی باشد که ضمیمه یا مکمل خدمات‌تان بشود. چیزی که با کسب‌وکار فعلی‌تان همراستا باشد و به درد مشتری فعلی‌تان بخورد. می‌توانید کالاهای خودتان را ارئه کنید یا حتی کالاهای دیگران  را که مورد تایید و توصیه‌تان است ارائه کنید. مثلا همان ماساژور می‌تواند کالاهایی ارائه کند که به درد سلامتی و تندرستی بدن بخورد، مثل مکمل‌های غذایی، چرب‌کننده‌های پوست، کتاب‌های مربوط به ماساژ و یوگا و نوارهای آرامش‌بخش.

تقاضا، عرضه، کیفیت و کمیت، پایه های ارزش هستند و اراده ارزش عظیم، یک جزء ضروری از سیستم ثروت سریع است. در واقع  تقاضا و عرضه، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر اصل بعدی ثروت سریع دارد.

اصل شماره۳ ثروت سریع: کسب‌و کار درست را در زمان درست انتخاب کنید

چطور بازار را بسنجید و بدانید کی وارد شوید و کی خاج شوید!

اصل شماره ۴ ثروت سریع: سیستم به وجود بیاورید

یک سیستم کسب‌وکار روند تکرارپذیری است که سود ایجاد می‌کند.

اصل شماره ۵ ثروت سریع: تکثیر کنید

با شیوه «قالب شیرینی‌پزی» ثروت ایجاد کنید.

اصل شماره ۶ ثروت سریع: از اهرم استفاده کنید

چطور می‌توانم در زمانی که خواب هستم، کالاها یا خدماتم را در اختیار مردم بگذارم؟

اصل شماره ۷ ثروت سریع: نقد کردن

هیچ‌وقت با اداره یک کسب‌وکار به اندازه فروش یک کسب‌وکار پول در نخواهید آورد!


اصل شماره ۸ ثروت سریع:همین حالا انجامش بدهید!

بهترین توصیه درباره پول، فقط دوکلمه است: فراهمش کنید!

 

نام کتاب: ثروت سریع
نویسنده: تی هارو اکر
انتشارات: نسل نواندیش
مترجم:
افشین ابراهیمی
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: ۱۰۴
نوبت چاپ: دوم ۱۳۸۹
قیمت: ۲۲۰۰ تومان

 

منبع: آکادمی بال پرواز