۵ مزیت برای حضور در برنامه استارتاپ ویکند

۵ مزیت برای حضور در برنامه استارتاپ ویکند

۵ مزیت شرکت در یک استارتاپ ویکند

چرا باید در یک برنامه‌ استارتاپ ویکند شرکت کنید؟ حتی اگر نخواهید شرکتی تاسیس کنید، می‌توانید چیزهای زیادی درباره ورودی‌ها و خروجی‌های لازم برای تاسیس یک شرکت بیاموزید. برای همین، در این مقاله می‌خواهیم به ۵ مزیت حضور در یک برنامه استارتاپ ویکند، اشاره کنیم.

یادگیری مبانی تاسیس یک شرکت

با شرکت در استارتاپ ویکند و استفاده از دانش و تجربیات دیگران می‌توانید مبانی تاسیس یک شرکت را یادبگیرید.

اگر قصد دارید یک شرکت تاسیس کنید اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، در این صورت استارتاپ ویکند اطلاعات بسیار خوبی در خصوص اینکه چگونه شروع کنید به شما می‌دهد. اگر شما هم مثل من هستید احتمالا مقاله‌های زیادی خوانده‌اید، به پادکست‌ها گوش داده‌اید و حتی ممکن است در برنامه‌های راه‌اندازی استارتاپ شرکت کرده باشید. همچنین ممکن است شما واژه‌هایی مانند اعتبارسنجی مشتری، محصول متناسب با بازار، محصول حداقلی قابل حیات و چیزهایی مانند این را شنیده باشید. دانستن تعریف این واژه‌ها برای شروع ضروری است، اما دیدن آنها در عمل و زمانی که شما در حال ساختن یک شرکت در ۴۸ ساعت هستید، واقعا به فهم معنای آنها و فهم اینکه چرا مهم هستند و چگونه به دست آمده‌اند، کمک می‌کند.

آیا می‌خواهید شرکت خودتان را تاسیس کنید؟

استارتاپ کار بسیار دشواری است و ممکن است ۲ یا ۳ سال طول بکشد که یک ایده توجهات را در بازار به خود جلب کند. برای مثال ایر بی‌ان‌بی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد اما تا سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ رشد چشمگیری نداشت. ممکن است افسانه‌هایی درباره شروع یک کسب و کار شنیده باشید، برای مثال اینکه «شما می‌توانید برنامه‌ریزی خودتان را داشته باشید» یا «شما می‌توانید انعطاف داشته باشید چرا که این شرکت مال شما است». اما این حرف‌ها واقعیت ندارند.

اعتبارسنجی ایده‌ها

آیا یک ایده‌ی تجاری در سر دارید و دل‌تان می‌خواهد بدانید که ایده‌ی خوبی است یا نه؟ یک مقاله در مجله‌ی فوربس گفته است ۹۰٪ استارتاپ‌ها ناموفق هستند. در نتیجه فایده‌ی دیگر استارتاپ ویکند این است که با بررسی ایده‌ی شما مشخص می‌کند که آیا این ایده ‌می‌تواند موفق باشد یا نه. البته نمی‌توان ۱۰۰٪ به این داوری اعتماد کرد. در شب اول از همه‌ی افراد خواسته می‌شود که در ۶۰ ثانیه ایده‌ی خود را مطرح کنند. به هیچ کس اجازه داده نمی‌شود که جزئیات ایده‌اش را بیان کند، فقط باید آن را به صورت خیلی خلاصه مطرح کند، اینکه برای حل چه مشکلی پیشنهاد شده است و دقیقا چگونه قرار است این مشکل را حل کند.

استارتاپ ویکند موقعیت خوبی برای مطرح کردن ایده‌های جدید و گرفتن بازخورد است.

توانایی‌های کسب و کار که از استارتاپ فراتر می‌رود

من در بخش بازاریابی کار می‌کنم و حتی اگر به دنبال برنامه استارتاپ خودم هم نباشم، احساس می‌کنم دانش و توانایی‌هایی که آخر هفته‌ی گذشته کسب کرده‌ام کمک زیادی به کار من خواهد کرد. این توانایی‌ها هرچه که باشند، تایید اعتبار سنجی مشتریان، مطرح کردن ایده، همکاری فشرده‌ی تیمی، دانش فنی یا هر چیز دیگری، مزایای آن‌ها خارج از جهان استارتاپ‌ها نیز به کار می‌آیند. همچنین شما ممکن است چیزهای زیادی درباره اینکه چگونه کار می‌کنید بیاموزید. گذراندن بخش زیادی از آخر هفته با یک تیم ۵ تا ۱۰ نفره در یک اتاق، به شما کمک می‌کند نقاط قوت و توانایی‌های خود را بهتر بشناسید.

آشنایی با یک اجتماع تازه و جالب

در استارتاپ ویکند امکان آشنا شدن با افراد و جمع‌های جدید را دارید.

ممکن است شما آدمی باشید که دوست دارد آخر هفته‌ها کارهای جدیدی انجام دهد، اما بیشتر ما دوست داریم کارهای همیشگی را انجام بدهیم. استارتاپ ویکند راه فوق‌العاده‌ای است برای اینکه تجربه‌ی جدیدی کسب کنید؛ به شما کمک می‌کند در کار حرفه‌ای‌تان پیشرفت کنید و علاوه بر این خوش بگذرانید و با گروهی از افراد جالب و خلاق آشنا شوید. افرادی که ارتباط با آنها در آینده نیز می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

منبع: آکادمی بال پرواز